Dostawcy Internetu   ·   Reklama AdWords   ·   Lanpolis.pl - routery, sieci wifi, mobilny internet, dostawcy internetu, telekomunikacja

Lanpolis.pl

Internet, Operatorzy, Mobilny Internet, WiFi, VoIP

Lanpolis.pl » Artykuły » Linksys » Neostrada » Netia » Konfiguracja Neostrady i Netii na routerach Linksys

Konfiguracja Neostrady i Netii na routerach Linksys

Artykuł prezentuje sposób konfiguracji routerów marki Linksys do pracy z Neostradą TP oraz operatorów BSA (Bitstream Access) takich jak Netia czy Tele2.

Router Linksys WAG200GObecnie na rynku dostępnych jest wiele routerów marki Linksys wyposażonych w modem ADSL, umożliwiający podłączenie ich do Neostrady TP lub podobnych usług takich jak Netia czy Tele2. Dzięki korzystaniu z Internetu poprzez router, możemy rozdzielić nasze połączenie internetowe na wiele komputerów. Wśród routerów Linksys wyposażonych w modem ADSL oraz bezprzewodowy punkt dostępowy WiFi, godnymi uwagi są modele WAG300N, WAG325N (pracujące w szybkiej technologii 802.11n), popularny WAG200G czy WAG54G. Jeżeli nie potrzebujemy dostępu bezprzewodowego i w pełni satysfakcjonuje nas sieć kablowa, możemy wybrać model AG241 (wyposażony w czteroportowy switch) czy najprostszy AM200 (z tylko jednym gniazdem Ethernet).

Konfiguracja Neostrady na naszym routerze jest bardzo prosta. W pierwszej kolejności należy zalogować się do panela zarządzania routerem, wpisując w przeglądarce internetowej jego adres (domyślnie jest to http://192.168.1.1 login i hasło admin/admin).

Już na pierwszej stronie widzimy zakładkę Basic Setup. Konfiguracji naszego połączenia z Neostradą dokonamy w zakładce Internet Setup. Należy ustawić następujące parametry:

  • Encapsulation: PPPoA (RFC2364)
  • Multiplexing: VC
  • Autodetect: Disable
  • VPI (Virtual Path ID): 0
  • VCI (Virtual Circuit ID): 35
  • DSL Modulation: G.dmt

Linksys ADSL

Powyższe ustawienia będą takie same w przypadku korzystania z Netii, Tele2 czy innych operatorów BSA na łączach Telekomunikacji Polskiej.

Ostatnią czynnością jest wypełnienie pól Username i Password. Wpisujemy tam nasz login (xxx@neostrada.pl) oraz hasło. Następnie zapisujemy ustawienia.

Od tego momentu nasz router jest przygotowany do pracy z Neostradą.

Przeczytaj więcej informacji na ten temat:

RSS Chcesz być informowany o kolejnych wpisach na ten temat?
Darmowa subskrypcja przez kanał RSS: kliknij tutaj.

56 komentarzy do wpisu “Konfiguracja Neostrady i Netii na routerach Linksys”

Możesz śledzić komentarze przez kanał RSS

Instalując routery nie korzrystajcie z dostarczonych płytek cd/dvd. Router działa sam (dodatkowe oprogramowanie przeważnie tylko przeszkadza). Podłącz – wpisz adres ip – hasło- enjoy

comments Lewy

mam pytanie podłączyłem livebox internet ok ale nie moge tp zainstalowac jak prubuje w konfiguraci wpisac hasło takie jak podali instrukci wychodzi błędne hasło co robic

comments Paulina L.

Witam, to wszystko brzmi łatwo i ktoś polecił mi ta stronkę aby ustawić router Pirelli P.DG A4000G pod Neostarde, ale cóż nie jestem informatykiem i nie umiem tego sobie „przetłumaczyć” na mój router. czy mógłby ktoś mi pomóc, aby pół roku czekania nie poszło na marne?

comments Jhornalyn

|nie mam reecpty na jutro nie umiem pomóc ludziom cholerny samolub nie wierzę więcej w ludzkość” wiem co chce wiem co muszę zrobić !!! Klasyka Mistrz !

comments Suti

nie wiem kto wam te bzdury na opowiadal ze pppoa to kable tepsy a pppoe to neti po piersze to zalezy od typu dostepu czyli od karty uzytej na dslamie… a po drugie trzeba ustawic tablice routingu wzne !! i sprawdzic czy jest wlaczony nat!!! inaczej nie beedzie chodzic

comments Marcin

Hej.
Przedłużyłem na kol,ejny okres umowę na Neostradę. Obiecano mi 10Mbit w miejsce dotychczasowych 6 Mbit.
Było nieco perturbacji, bo ciągle miałem te swoje 6Mb i upload 512Mb.
W końcu ustawiono mi te 10Mb, ale prędkość niewiele się zwiększyła.
Poczytałem sobie na stronach Orange, że do 10 lub 20 Mb potrzebna jest modulacja ADSL2+.
Mam router Linksys Cisco WAG160N, z ostatnim wydanym mikrokodem.
Wykonałem komendę:
http://192.168.1.1/setup.cgi?next_file=adsl_driver.htm
Otrzymałem rezultat:

— System Information —
Vendor: Linksys
ModelName: WAG160N
Firmware Version: A1.00.16 , 2009-11-25T17:03:12
GUI Version: A1.00.16_007
Boot Version: 1.0.37-5.4
Hardware Version: 0.01

— DSL Information —
DSL Driver Version: AnnexA version – A2pB022g.d20e
DSL VPI/VCI: 0/35
DSL Status: ShowtimeRetrain Reason: 8000
DSL Mode: G.DMT
DSL Channel: INTR
DSL Upstream Rate: 896 Kbps
DSL Downstream Rate: 7872 Kbps

Down up
DSL Noise Margin: 6.3 dB 6.0 dB
DSL Attenuation: 32.0 dB 17.0 dB
DSL Transmit Power: 19.8 dBm 12.6 dBm

Czyli modem routera łączy się modulacją G.dmt a nie ADSL2+, która jest niezbędna do uzyskania prędkości większych niż chyba 8Mb/s.

Zadzwoniłem do infolinii i łaskawie poprosiłem o przepięcie mojego kabelka na port ADSL2+.
Kilkuminutowa dyskusja z miłą Panią z helpdesku. Pani przyznała że troichę wiem na ten temat i trudno mmnie oszukać i też że moja linia jest podłączona do portu ADSL1, więc nie ma mowy o 10Mb/s.
Zgłoszenie przyjęto, obiecano przepiąć kabelki w ciągu 48h.
W końcu jak się sprzedaje 10Mb/s to nie można w złej wierze podłączyć klientya pod niższą prędkość, nawet gdy umowa przewiduje dosyć bezpieczny dla dostawcy margines.

Ponieważ moja lokalizacja „po drucie jest ok 2km od centrali mam obawy że po przepięciu na szybszy port mogą się zacząć kłopoty ze stabilnością połaczenia.
Przy obecnej prędkości połączenia:
DSL Upstream Rate: 896 Kbps
DSL Downstream Rate: 7872 Kbps

Parametry tłumienia wyglądają jak poniżej:
Down up
DSL Noise Margin: 6.3 dB 6.0 dB
DSL Attenuation: 32.0 dB 17.0 dB
DSL Transmit Power: 19.8 dBm 12.6 dBm

Nie wygląda to tragicznie, ale i nie wzorowo.

Mam proiśbę do kogoś kto w Neostradzie uzyskał połączenie w trybie ADSL2+ i internet 10Mb/s działa dobrze, z prawie pełną prędkością (speed test orange >= 8Mb/s / 0.8Mb/s), żeby sprawdził jakie ma parametry tłumienia i noise margin.

Na moje wyczucie, na mojej linii powinno się dać wyciągnąć te prawie 10mb/s, ale to tylko wyczucie a szczerze mówiąc to wolę mieć wolniejszy, ale pewnie działający internet niż rekordy prędkości w porywach i zrywane połączenia.

Tak zresztą umówiłem się z Panią z Neostrady, że jeśli na porcie ADSL2+ będą kłopoty, to sam poproszę o przepięcie na poprzedni port.

Pozdrawiam.

M.B.