Dostawcy Internetu   ·   Reklama AdWords   ·   Lanpolis.pl - routery, sieci wifi, mobilny internet, dostawcy internetu, telekomunikacja

Lanpolis.pl

Internet, Operatorzy, Mobilny Internet, WiFi, VoIP

Lanpolis.pl » Artykuły » Neostrada » Przegląd nowej telewizji internetowej TP

Przegląd nowej telewizji internetowej TP

Jakiś czas temu pojawiła się od Telekomunikacji Polskiej, nowa jak dotąd w Polsce usługa jaką jest telewizja przez Internet. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie ww tematem postanowiliśmy przyjrzeć się tej usłudze dokładniej.

O nowej usłudze pisaliśmy już wcześniej – Neostrada TP z telewizją. Jest ona dostępna w trzech wariantach prędkości neostrady: 512kbps, 1Mbps i 2Mbps.

  12 miesiące 24 miesiące
neostrada 512kb/s z telewizją 69,90 zł 59,90 zł
neostrada 2Mb/s z telewizją 79,90 zł 69,90 zł
neostrada 2Mb/s z telewizją 99,90 zł 89,90 zł

W ramach promocji „neostrada tp z telewizją” jest dostarczana w oparciu o dwie technologie:
– kablową – IPTV (Internet Protocol Television)
– satelitarną – DTH (Direct To Home).

Jak głosi reklama dostęp do telewizji satelitarnej jest bezpłatny, płacimy jedynie za korzystanie z Internetu. Postanowiliśmy sprawdzić tę informację u samego operatora. Poniżej przedstawiamy porównanie dwóch ofert na neostradę: opcja z telewizją vs bezpieczna neostrada tp.

  neostrada TP z telewizją bezpieczna neostrada TP
  12 miesięcy 24 miesiące 12 miesięcy 24 miesiące
neostrada 512kb/s z telewizją 69,90 zł 59,90 zł 54,00 zł 54,00 zł
neostrada 1Mb/s z telewizją 79,90 zł 69,90 zł 64,00 zł 64,00 zł
neostrada 2Mb/s z telewizją 99,90 zł 89,90 zł 89,00 zł 89,00 zł

Jak widać różnica w cenie jest niewielka.

Jeśli zdecydujemy się na jedną z dwóch opcji neostrady TP z telewizją (drogą kablową lub satelitarną) wymagany jest modem Livebox TP. Dotychczas chcąc korzystać z tego modemu klient zmuszony był płacić miesiączny abonament za Livebox’a. W nowej usłudze klient otrzymuje w zestawie modem, za który nie ponosi żadnej opłaty, jedynie co to musi go zwrócić po rozwiązaniu umowy. Decydując się na internet z telewizją drogą satelitarną w promocji „Antena satelitarna za 1 zł” można zakupić zestaw instalacyjny w skład którego wchodzi antena satelitarna, dekoder jak również Livebox. Jeśli chodzi o instalację anteny satelitarnej to klient instaluje ją na własny koszt. Ważną rzeczą w obu przypadkach jest to, że do korzystania z internetu należy posiadać modem Livebox, który występuje w obu zestawach i nie ponosimy za niego żadnych opłat. Modem jest za darmo w cenie usługi.

Oba sposoby korzystania z telewizji internetowej od TP różnią się od siebie nie tylko metodą transmisji sygnału ale również możliwościami. Wybierając metodą kablową  (po linii telefonicznej) klient ma więcej kanałów w pakiecie podstawowym (36) oraz ma większą ofertę pakietów kanałów dodatkowych (pakiet HBO, pakiet Orange Sport, pakiet M, pakiet L). W opcji satelitarnej mamy możliwość oglądania jedynie 32 kanałów oraz możemy dodatkowo skorzystać tylko z jednego pakietu kanałów dodatkowych (pakiet Orange Sport).

Cennik pakietów dodatkowych oraz lista kanałów które są w nich zawarte znajduje się tutaj.

Jeśli chodzi o kanały jakie TP udostępnia abonentom to są to: TVP 1, TVP 2, TVP INFO, TVP KULTURA, TVN, TVN 7, PODRÓŻE TV, POLONIA 1, TELE 5, TV BIZNES, TV POLONIA, FASHION TV, VIVA Polska, BBC WORLD, EDUSAT, EURONEWS, FRANCE 24, 4 FUN TV, ARIRANG, BLOOMBERG, CANAL 24 HORAS, CHANNEL 1 RUSSIA, DEUTCHE WELLE, ITV, LIBERTY TV, MANGO 24, RTR PLANETA, TV PULS, TV5 MONDE, TVE INTERNATIONAL, TVS – Telewizja Silesia, VESTI.

Źródło: własne

Przeczytaj więcej informacji na ten temat:

RSS Chcesz być informowany o kolejnych wpisach na ten temat?
Darmowa subskrypcja przez kanał RSS: kliknij tutaj.

4 komentarze do wpisu “Przegląd nowej telewizji internetowej TP”

Możesz śledzić komentarze przez kanał RSS

[…] przypomniał, że klienci TP mogą skorzystać z nowej oferty neostrada tp z telewizją i w ramach trwającej obecnie promocji oglądać bezpłatnie […]

comments Seba

Ja nie mam czasu na oglądanie sportu w tv, więc pozostaje mi tylko internet. Szkoda tylko, że wybór jest taki mały, ale mogę polecić zaptiger.com, o ile macie dobre połączenie z netem można oglądać wszystko na żywo, bez opłat. To najlepsza telewizja internetowa jaka znam. Chyba że macie lepsze propozycje?

comments Ridwan

Nie byłbym zhowayccny, gdyby mój przyjaciel, widząc że coś nie gra, wmawiał mi że wszystko…

comments nrbojlewx

aVWDJ3 aqbytkezpsvm