Dostawcy Internetu   ·   Reklama AdWords   ·   Lanpolis.pl - routery, sieci wifi, mobilny internet, dostawcy internetu, telekomunikacja

Lanpolis.pl

Internet, Operatorzy, Mobilny Internet, WiFi, VoIP

Lanpolis.pl » Nowości » Polski Internet jest szybki, ale drogi

Polski Internet jest szybki, ale drogi

Serwis Dailyinforaphic przygotował ciekawą infografikę, która przedstawia średnie prędkości i ceny łączy internetowych. Jak na tle innych krajów wypada Polska? Okazuje się, że w naszym kraju Internet jest stosunkowo szybki, ale niestety – wciąż drogi!

 

 

 

Zestawienie serwisu Dailyinforaphic udowadnia, że średnia prędkość dostępu do Sieci w Polsce wynosi 7,5 Mb/s, co jest doskonałym wynikiem, który zapewnia nam miejsce w pierwszej dziesiątce światowego rankingu prędkości łączy.

Niestety szybkie łącze w Polsce oznacza wysoki koszt. Infografika dowodzi, że za prędkość rzędu 1 Mb/s trzeba w Polsce zapłacić około 13 dolarów (około 39 złotych). To bardzo dużo. Koszt dostępu do Sieci sprawił, że nasz kraj znalazł się w czołówce krajów, gdzie dostęp do Internetu jest najdroższy. Prześciga nas tylko Turcja i Meksyk (ponad 20 dolarów).

Więcej informacji o średnich prędkościach i cenach Internetu w pozostałych państwach znajdziecie na tej stronie internetowej.

Źródło: Dailyinfographic

Przeczytaj więcej informacji na ten temat:

RSS Chcesz być informowany o kolejnych wpisach na ten temat?
Darmowa subskrypcja przez kanał RSS: kliknij tutaj.

Komenatrze wyłączone.